Wygenerowano:
23.11.2022
13:48:39

Przejdź do spisu książek
Wygenerowano programem:
Q-Księgozbiór 3000

Louis de Funes, Nie mówcie o mnie za dużo, synowie o ojcu

( De Funes, Patrick i Olivier )

Spis cytatów dla wybranej książki

Strona Treść cytatu Słowa kluczowe / uwagi
121 Jeśli jakiś dziennikarz zaprosi mnie do telewizji na wywiad, zrobi to tylko po to, aby samemu się dowartościować. Oni tam się interesują tylko własną karierą, to on będzie chciał błyszczeć. A w chwili, gdy będę się tego najmniej spodziewał, podsunie mi pod nogę skórkę od banana. No oprócz Michela Druckera: on jest w porządku. dziennikarze161 Ta publika to wielcy tego świata, oni nigdy nie śmieją się naprawdę. Muszą zachować godność. Mnie zależy na prawdziwej publiczności, takiej, która za siebie płaci i która przychodzi naprawdę się bawić. kryterium selekcji163 O politykach: To sami wodoleje! Deklamują swoje teksty jak kiepscy komedianci, gdzieś mają swoje obowiązki. politycy168 - Tym lepiej, ja przynajmniej mogę spokojnie odpocząć. Jak włączasz radio we Francji, to od razu słyszysz, że dziewięćdziesiąt pięć osób powieszono lub ścięto, a kolejne dwieście dwadzieścia pięć ofiar zabrało trzęsienie ziemi! Nic tylko samobójstwa, jacyś topielcy! A polityka! Tego nie da się słuchać! […] U nas nurzają w błocie przy byle okazji, aż do przesady. media191 Zaczęli oblegać go dziennikarze, a jego wypowiedzi często bywały przekręcane. Kiepskie pióra rywalizowały w złośliwościach, inni brali z nich przykład. Rodziły się absurdalne legendy. dziennikarze

media217 Ci politycy myślą tylko o władzy! Co za szaleństwo! Nie widzą piękna wokół siebie, ani kwiatów, ani motyli, nic, tylko władza! politycy218 W jego opinii politycy byli marnymi aktorami myślącymi jedynie o swojej karierze, za nic mając naród, który mieli reprezentować. Czy to z prawej, czy z lewej strony, odklepywali bez większego zapału swoje komunały: "Oni wszyscy powinni zapisać się na kursy aktorskie! - często powtarzał. -Jestem przekonany, że Georges Marchais ma za sobą stosowne przeszkolenie! Chętnie wziąlbym go do filmu na partnera". Dobrzy aktorzy wyczuwają się na odległość i cenią nawzajem. politycy274 -Prawdę mówiąc, tak jak pani badała życie szympansów, ojciec przyglądał się rodzajowi ludzkiemu. To chyba najgroźniejsza małpa. -Oczywiście! To praca godna wielkiego aktora, odnajdywać w swojej grze naszych zwierzecych przodków. Ja opisuję swoje spostrzeżenia w ksiązkach, On je z kolei przedstawia na ekranie, to fantastyczne. (Jane Goodall)

276 Bourvil wraz z ojcem wiedzieli, że w świecie zwierząt często wygrywa osobnik najsprytniejszy, ten, który umie dobrze zanalizować sytuację i wyciągnąc z niej jak największą dla siebie korzyść. Nie zawsze jest nim ten, który dysponuje większą siłą fizyczną. inteligencja - cecha ludzka277 Często zastanawiałem się, dlaczego Lous de Funes jest wciąż tak bardzo popularny. Wciąż śmieszy, to oczywiste. Ale jest tak też dlatego, że wszyscy czują, nawet wtedy gdy nie zastanawiają się nad tym głębiej, przemożny wpływ tych samych, wspólnych nam wszystkim, genów przodków, istniejących gdzieś głęboko w nas. Myślę tutaj o zaprogramowanych reakcjach, jakie wykształcenie czy wychowanie zepchnęły na plan dalszy, ale które istnieją i dla naszego gatunku są zupełnie naturalne.

Mój ojciec nie ma za sobą uniwersyteckich studiów na wydziele etnologii. Małpy widział tylko w cyrku lub zoo. Ale człowiek, jako przedmiot obserwacji był na wyciągniecie ręki. O każdej porze dnia można było ojca zobaczyć, jak z notesem w ręku zapisuje zaobserwowane postawy, gesty czy zachowania ludzi, z którymi się spotykał. Nie ryzykował życia tak jak Jane Goodall, ale i on także musiał sprawić, by zapomniano o jego obecności, musiał stać się przeźroczysty, tak by jego sąsiedzi funkcjonowali swobodnie, tak jak im dyktowała ich natura.

ewolucyjny rozwój gatunku